Zabawki dla Dzieci

Naucz się wybierać odpowiednie zabawki dla dzieci w każdym wieku! Zabawa jest jednym z najlepszych sposobów stymulacji rozwoju i potencjału młodego człowieka. Zabawki dla dzieci mogą pełnić wiele różnych ról w edukacji.

Mogą przedstawiać obiekt przywiązania — misie, lalki i figurki, maskotki z bajek, takie jak: Flop z bajki Bing, maskotka George ze świnki Peppa, pieski z Psiego Patrolu czy maskotka Minecraft — świnka Ruben itp., które towarzyszą dziecku we wszystkich fazach dnia: spanie, chodzenie do szkoły, oglądanie telewizji i inne.

Jak często należy kupować i wymieniać zabawki dla dzieci?

Niektóre zabawki są przeznaczone wyłącznie dla określonych grup wiekowych. Dlatego należy je wymieniać zgodnie z rozwojem dziecka. Jednak nie oznacza to, że nie można dokonać adaptacji zabawki i zatrzymać ją przy dziecku dłużej. Zawsze powinniśmy wykorzystać moment zabawki, aby dziecko czegoś nauczyć, a gdy zdamy sobie sprawę, że nie przykłada już do niej większej wagi, możemy zachęcić dziecko do podarowania zabawki komuś innemu i dopiero wtedy zakupić nową. Pozwala to uniknąć gromadzenia się zabawek i pomaga rozwinąć w dziecku empatię do innych i uczy tego, jak się dzielić.

Pomysły na prezenty — zabawki dla dzieci w różnych grupach wiekowych

Dzieci bawią się i tak naprawdę nie potrzebują do tego zabawek. Niemowlęta używają własnego ciała, a starsze dzieci bawią się dwoma lub trzema przedmiotami i robią, co chcą, wymyślając różne historie. Jednak wszyscy wiemy, że kiedy dziecko dostaje prezent, cieszy się niezmiernie. A troszcząc się o dziecko, chcemy dać tej radości jak najwięcej. Sprawdź nasz internetowy sklep z zabawkami dla dzieci już teraz i wybierz coś dla swojej pociechy!

Zabawki dla dzieci do 3 roku życia

Dzieci do 3 roku życia odkrywa interakcję ze światem. Rzucają piłką, która odbija się o ścianę i zdają sobie sprawę, że ta piła wraca i że można się tak bawić.

Wybierając zabawki dla tej grupy wiekowej, weź pod uwagę dwa czynniki:

 • rozmiar, aby nie ryzykować włożenia zabawki do ust i zadławienia się czy uduszenia,
 • kolory powinny być kontrastowe, ale nie nadmierne, ponieważ prowadzi to do nadmiaru informacji przetwarzanych przez dziecko, które w tym wieku nie jest jeszcze na to gotowe.

Zabawki dla dzieci od 0 do 5 miesięcy

Grzechotki, zabawki muzyczne, gryzaki, zabawki do łóżeczek, karuzele, książeczki z materiału lub tworzywa sztucznego, piłki o różnej fakturze do trzymania obiema rękami — to idealne zabawki dla dzieci od 0 do 5 miesiąca życia.

Zabawki dla dzieci od 6 miesięcy do 1 roku

Przedmioty takie jak:

 • pływające gumowe kaczuszki, które unoszą się w wodzie,
 • kostki ze wbudowanymi grzechotkami lub ilustracjami,
 • pudełka lub zabawki pasujące do siebie,
 • kółka do układania w stos,
 • młotkowanie,
 • układanie i rozkładanie zabawek,
 • elektroniczne zabawki edukacyjne,
 • telefony-zabawki,
 • lustra,
 • zabawki emitujące dźwięki za pomocą wciskania, obracania lub wciskania przycisków,

będą idealne jako zabawki dla dzieci w wieku od 6 miesiąca do 1 roku.

Zabawki dla dzieci od 1 do 2 lata

W tym wieku ważne są zabawki dla dzieci o różnej fakturze — takie, które pobudzają zmysł wzroku, słuchu i dotyku, lalki z tkaniny i pluszaki wykonane z nietoksycznych materiałów, książki i albumy ze zdjęciami z ilustracjami członków rodziny i znajomych przedmiotów, zabawki do pchania lub ciągnięcia, zabawki do składania i zdemontować. Zabawki dla dzieci, które mają 2 lata, muszą być jaskrawo zabarwione lub kontrastowe.

Zabawki dla dzieci od 3 do 4 lata

W tym wieku dziecko postrzega już siebie jak samodzielną istotę — czasem bardzo niezależną od swoich rodziców. Nadszedł czas, aby zaoferować zabawki, które eksplorują funkcje poznawcze, na przykład zabawki dla dzieci do ogrodu, puzzle, kendama, pop it, lub pierwsze gry planszowe przeznaczone do wieku 3 i 4 lata. Nauka literek również może być świetną formą zabawy w tym czasie.

Zabawki dla dzieci od 4, 5 do 6 lata

W tej grupie wiekowej dziecko nabiera autonomii, zaczyna podejmować decyzje i dokonywać wyborów. Na tym etapie dziecko wyraża wszystko, co myśli. To czas wielkich wyzwań — zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Gry i zabawki dla 5 latka powinny rozbudzić umysł dziecka, które będzie musiało pomyśleć o interakcji z grą.

Zainwestuj w gry i zabawki!

Zapraszamy do przejrzenia naszej kategorii i zapoznania się z różnym podkategoriami, takimi jak:

Znajdziesz tutaj odpowiednie zabawki dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Zapraszamy do kontaktu w razie jakichkolwiek wątpliwości — e-mail biuro@zabawkowy-swiat.pl lub przez Facebook’a – https://www.facebook.com/zabawkowyswiatdzieci. Sprawdź również nasze zabawki dla dzieci w atrakcyjnych cenach — tanio — promocje!