Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Slime

Fabryka Slime Duży Zestaw Fabryka Slime Duży Zestaw
Producent: WLK
Cena:

85,00 zł

szt.
zobacz więcej

Czy słyszałeś kiedyś o szlamie, slime, glutku lub masie plastycznej dla dzieci? Cóż, jeśli masz dziecko w domu, prawdopodobnie nie tylko o nim słyszałeś, ale musiałeś dosłownie ubrudzić sobie ręce tym czymś ręce. Słowo slime w języku angielskim oznacza coś oślizgłego lub lepkiego, a teraz zyskało popularność dzięki nazwaniu tak tej galaretowatej zabawki, którą każde dziecko chce mieć.

Slime, glutek — masa plastyczna dla dzieci — zabawka antystresowa i sensoryczna

Zabawka wywołała wśród dzieci niezłą gorączkę. Lepka, miękka, kolorowa, a nawet błyszcząca masa. Moda na slimeglutki zdominowała internet z różnymi recepturami na ich wytwarzanie i teksturami. W naszym sklepie znajdziesz masę plastyczną, w zestawie z oczyma i nosem, a także brokatowe slime oraz z ukrytą w nich niespodzianką — małą zabawkową figurką. Sprawdź nasz sklep i zobacz, jakie jeszcze antystresowe zabawki mamy w ofercie.

Glut — slime — jak to działa?

Gry i zabawki sensoryczne, takie jak glutki, są odpowiedzialne za przekazywanie różnych wrażeń podczas zabawy i obsługi zabawki. Ten rodzaj aktywności przyczynia się do rozwoju zmysłów takich jak węch, wzrok, dotyk oraz kilku innych doznań wpływających na centralny układ nerwowy, takich jak emocje. Dzięki zabawie slimem dzieci rozwijają również kreatywność, ciekawość, a zwłaszcza zdolności motoryczne.

Zabawa pod nadzorem osób dorosłych — slime — glutek — masa plastyczna

Zabawa slimem lub glutkiem powinna być kontrolowana przez dorosłych — szczególnie jeśli bawią się nim małe dzieci. Należy przypilnować, żeby dzieci nie zjadły zabawki. Właściwie używana masa plastyczna, może przynieść korzyści, takie jak wspomaganie rozwoju motorycznego dzieci i koordynacji ruchowej. Nie wspominając o tym, że jest to dobra okazja do oderwania ich od ekranu telewizora!

Slime — glutek — masa plastyczna do zabawy dla dzieci

Inwestowanie w dobre zabawki jest ważne, by odciągnąć dzieci od ekranów. Zabawka taka jak szlam, masa plastyczna czy po prostu glutek, to tania zabawka antystresowa i sensoryczna, a do tego odrywa dzieci od telefonów i telewizorów. Uważaj jednak żeby nie bawić się szlamem na dywanie lub kartce papieru. Zwracaj również uwagę, na to, by dzieci bawiły się nim z dala od klawiatury komputera czy laptopa oraz nie kładły go na innej elektronice, ponieważ może spowodować to uszkodzenia sprzętu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl