Gry Planszowe

Granie ma trzy główne cele: przyjemność, rozwój ekspresji i uczuć oraz naukę poprzez zabawę. Tak, to prawda, to przez zabawę i gry dziecko się uczy. Oprócz swojej wiedzy bawiące się dziecko lepiej rozwija również swoją inteligencję emocjonalną. Na początku, jeszcze jako niemowlę, przekłada się to na nawiązanie więzi między rodzicami a dzieckiem. Gdy dzieci podrastają, relacje nawiązywane podczas spędzania wolnego czasu są prawie tak samo ważne, jak same gry i zabawy — to za ich pośrednictwem dziecko uczy się kontaktu i podstawowych pojęć szacunku i zdrowej rywalizacji.

Dlaczego gry planszowe dla dzieci są ważne w ich rozwoju?

Gry planszowe dla dzieci są rodzajem gimnastyki dla mózgu (również dla dorosłych) — przyczyniają się na przykład do rozwoju i wzmocnienia:

  • wyobraźni,
  • umiejętności skupienia się,
  • logicznego rozumowania,
  • pamięci,
  • umiejętność tworzenia strategii,
  • inteligencji emocjonalnej,
  • koordynacji ruchowej.

Gry planszowe rodzinne nie dość, że pomagają nawiązać silniejsze relacje, dodatkowo rozwijają osobowość dziecka i uczą. Gry planszowe będą świetnym prezentem dla 3, 4 i 5 latka, a także dla starszych dzieci. Sprawdź nasz internetowy sklep z zabawkami dla dzieci już teraz i wybierz coś dla swojej pociechy!

U nas znajdziesz gry planszowe dla 2 osób oraz wieloosobowe — rodzinne

Gry planszowe mają wpływ na umiejętności socjalizacji i relacji dzieci i młodzieży, zmuszając ich do interakcji. Na przykład w grze w szachy musi istnieć jakiś rodzaj komunikacji między stronami zaangażowanymi w „spór”! Dlatego ważne jest, aby nawet bawiąc się samotnie, dzieci miały zawsze kontakt z innymi osobami. Im szybciej dzieci nawiązują jakieś relacje, tym bogatsze będzie budowanie ich repertuaru interakcji społecznych. Sprawdź nasze gry planszowe dla dzieci, w które można zagrać całą rodziną, jak i z przyjaciółmi w różnym wieku! Zobacz też inne nasze kategorie, takie jak:

Czego uczą gry planszowe? Zainwestuj w edukację i zabawę

Gry planszowe dla dzieci uczą je zgodności z zasadami. To kolejna z ważnych korzyści płynących z nauki gier planszowych — musisz znać zasady gry, by w nie zagrać. Co więcej, konieczne jest ich zrozumienie, a zwłaszcza ich szanowanie i przestrzeganie. W naszym sklepie znajdziesz gry planszowe dla dzieci, dla dwóch osób i wieloosobowe. Mamy nadzieję, że czas upłynie Wam przyjemnie na wspólnej zabawie!

Puzzle, gry planszowe, karty i pionki — gry planszowe dla dzieci

To dzięki zabawom, takim jak:

  • puzzle,
  • gry planszowe,
  • karty,

rodzice i opiekunowie są w stanie zrozumieć świat dzieci — jak wygląda koordynacja ruchowa, jak rozwijają swoją mowę i poszerzają słownictwo, czy są raczej ciche, czy głośne, jak budują i organizują świat i jakie są ich wartości i ich troski, problemy i pragnienia. Dlatego, aby zbliżyć się i zrozumieć ten wszechświat, najlepiej wejść w atmosferę zabawy i szanować zasady i zwyczaje dziecka — poznać je właśnie przez gry planszowe bawiąc się wspólnie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.