Gry Edukacyjne

Gry edukacyjne, takie jak kostka Rubika, puzzle, drewniane patyczki do nauki liczenia, magiczny tablet, czy szachy są stałym elementem życia dzieci. Nawet jeśli nie mają przy sobie wielu zabawek lub kolegi, z którym mogą się nimi dzielić, wykorzystują gry również jako rozrywkę, nawet przy niewielkich zasobach, dzięki czemu rozwijają również swoją kreatywność. Sprawdź nasz asortyment i wybierz gry edukacyjne dla swoich dzieci!

Czy gry edukacyjne rozwijają kreatywność?
Na szczęście w naszym społeczeństwie zdominowanym przez nowe technologie gry edukacyjne dla dzieci adaptują się bardzo dobrze. Stopniowo gra w klasy i zabawa w chowanego zostały zastąpione grami wideo — nastały czasy, gdy rodzice zaczęli zastanawiać się, jak dzieci powinny się bawić i jak te nowe nawyki wpływają na ich życie. Na szczęście gry edukacyjne, planszowe i zabawki edukacyjne nadal są interesujące dla większości. Sprawdź nasz internetowy sklep z zabawkami dla dzieci już teraz i wybierz gry edukacyjne dla swojej pociechy i całej rodziny!
Gry edukacyjne dla dzieci w różnych grupach wiekowych – 2, 3, 4, 5, 6 latka
Każdy, kto ma dziecko w domu, wie, że gry i zabawy edukacyjne to świetna rozrywka! Poza zabawianiem dzieci, zajęcia te są bardzo ważne dla rozwoju i wzmacniania więzi rodzinnych. Gry edukacyjne przyczyniają się również do wprowadzenia nowych społeczno-emocjonalnych treści pouczających, jak i do wzmocnienia tego, co dziecko już wie i uwzględnienia tej wiedzy w praktyce — na przykład za poprawną odpowiedź na pytanie z quizu — przesunięcie pionka w grze planszowej o jedno pole do przodu, czy umiejętności liczenia.
Sprawdź również nasze gierki elektroniczne dla dzieci!
Gry edukacyjne dla dzieci – 7, 8, 9 i 10 latka
Poprzez zabawę dzieci rozwijają swój świat i organizują go, ćwiczą nowe umiejętności, komunikują się, eksponują swoje uczucia i myśli oraz bezpiecznie badają otaczający je świat — dotyczy to dzieci w różnym przedziale wiekowym. Rola dorosłych jest niezbędna do zapewnienia bezpiecznego i możliwości spokojnej nauki, aby dzieci mogły swobodnie i twórczo rozwijać swój potencjał podczas zabawy i gier edukacyjnych.
Sposób na rozrywkę dla całej rodziny — gry edukacyjne
Ponadto, rodzinne gry edukacyjne w codziennym życiu domu, mogą stać się sposobem na rozrywkę dla wszystkich. Wiele z nich nawiązuje do starych gier, które nadal bawią dzieci w każdym wieku, takie jak połącz kropki, kolorowanki i zagadki czy instrumenty muzyczne jak keyboard. Dlatego oprócz rozwijania aspektów poznawczych, wzmacniania wyuczonych treści i pobudzania zdolności psychomotorycznych, gry edukacyjne przyczyniają się również do wzmacniania więzi rodzinnych, gdy wszyscy razem się bawią.
Puzzle jako świetna zabawa dla całej rodziny
Gra edukacyjna w postaci puzzli jest doskonałym źródłem do rozwoju:

neurologicznego,
fizycznego,
psychomotorycznego,
koncentracji,
i percepcji wzrokowej.

Niektórzy badacze twierdzą również, że puzzle pomagają w dojrzewaniu i rozwiązywaniu problemów psychologicznych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.