Cena
-
od
do
Zabawki antystresowe stały się prawdziwym hitem. To świetne narzędzia do samoregulacji. Pomagają dzieciom skoncentrować się, uspokoić i skupić uwagę. Mogą być też świetnym wyborem dla osób dorosłych. Zabawki pomagają łagodzić stres i niepokój, używane są również jako pomoc przy ADHD czy autyzmie. Oprócz wymienionych zalet zabawki antystresowe to świetne gadżety do gier i zabaw, które rozwijają zdolności umysłowe i umiejętność logicznego rozumowania.
Zabawki antystresowe dzielą się na wiele różnych rodzajów, opcji, kształtów i kolorów. Do najpopularniejszych możemy na pewno zaliczyć:
- zabawki sensoryczne, a wśród nich znane już dobrze zabawki pop it, znane również pod nazwą push bubble pop it, fidget czy simple dimple. Gra przypomina nieco „pykanie” folii bąbelkowej i polega na naciskaniu silikonowych „bąbelków”. Można bawić się samodzielnie lub w dwie osoby. Popularne pop it, ze względu na mnogość kształtów i kolorów stały się również łakomym kąskiem dla dzieci kolekcjonujących różne modele.
- gniotki – nazywane też squeez me lub squishy to zabawki w kształcie piłek, lub imitujące różne kształty np. banana czy marchewki. Wcześniej znane głównie jako kulki do ściskania, odprężają i pozwalają zredukować stres, poprawiają koncentrację i wzmacniają mięśnie.
- spinnery – prawdziwy hit ostatnich lat. Zabawka składa się z centralnego dysku na łożyskach kulkowych z wydłużonymi skrzydełkami (śmigłami), co pozwala na kręcenie urządzeniem. Spinnery stały się niezwykle modnym gadżetem, relaksującym i sprawiającym wiele frajdy. W popularnych serwisach wideo pojawiło się wiele filmików pokazujących sztuczki i kreatywne sposoby kręcenia. To sprawia, że oprócz funkcji antystresowej zabawa spinnerami jest wciągająca i w pewien sposób hipnotyzująca – każdy powinien chociaż spróbować zakręcić!:)
- slime, czyli gluty, to plastyczna masa, którą można „przelewać” między palcami, rozciągać i ściskać. Slime rozwija umiejętności motoryczne, dzieci bawią się samą substancją lub dołączają do niej inne przedmioty. Szeroka gama kolorów pobudza zainteresowanie oddziałując również na zmysł wzroku.